هنسی یکی از بلندهمت*ترین تیونرهایی است که محصولاتش سر به بهترین سوپراسپرت*های جهان می*گذارند و حتی نظیر محصول جدیدش VR1200؛ از آن*ها نیز فراتر می*روند.
این محصول جدید بر اساس کادیلاک CTS-V ساخته شده اما از این کوپه اصیل آمریکایی جز ظاهر پرابهتش که آن*هم دستخوش تغییراتی گشته چیز زیادی باقی نمانده است که نشان از یک کوپه قدرتمند داشته باشد؛ بلکه تصویری ارایه می*کند که برای بوگاتی*ها نیز خط و نشان می*کشد! خط نشان کشیدن هنسی برای بوگاتی یک شوخی نیست و آقای جان هنسی به پشتوانه 1226 اسب بخار قدرتی که مهندسین شرکتش از پیشرانه 7 لیتری هشت سیلندر آلومینیومی جنرال موتورز بیرون کشیده*اند اعلام کرده که حتی بوگاتی گالیبیر ( که هنوز معرفی نشده است ) نیز نخواهد توانست به آن دست یابد.

از 1226 اسب بخار قدرت تولیدی پیشرانه تنها 1066 اسب بخار آن به چرخ*های عقب می*رسند و با سطح جاده اصطکاک ایجاد می*کنند؛ اما همین میزان قدرت در کنار 1500 نیوتون*متر گشتاوری که البته از آن*ها هم 1307 نیوتون*مترشان به چرخ*های عقب می*رسد؛ می*توانند این کوپه چموش را ظرف تنها 2.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسانند و باعث شوند تا راننده در نهایت تندی 389 کیلومتر بر ساعت را نیز دریابد. زمان طی مسافت 400 متر هم در 10.2 ثانیه است که در انتهای آن VR200 به سرعت 227 کیلومتر بر ساعت می*رسد.
در ظاهر هم قطعات کربنی برای ساخت بادشکن*ها و بالچه*های جلو و عقب به کار گرفته شده*اند که علاوه بر بخشیدن ظاهری مخوف و پرابهت به خودرو؛ در بهبود آیرودینامیک آن نیز نقشی موثر دارند. این قطعات فیبرکربنی در کنار رینگ*های 20 اینچی و لاستیک*های به ابعاد 275 در جلو و 345 در عقب؛ هنسی VR200 را به یکی از مجذوب*کننده ترین خودروهای تیون شده تبدیل می*کند؛ خودرویی که کابینش هم به لطف به کارگیری چرم مرغوب و همین*طور چرم ساخت آلکانترا ( برای پشت*سری*ها ) حال و هوای تازه*ای پیدا کرده است.
هنسی اعلام کرده که تنها قصد ساخت 12 دستگاه از این هیولاهای سیاه* رنگ را دارد بنابراین نباید توقع داشت که به این راحتی*ها بتوان مالک یکی از آن*ها شد. البته چنان*چه علاقه*مند باشید همراه با خانواده* خود لذت رانندگی این موشک زمین به زمین را بچشید بزودی می*توانید از گونه*های سدان و استیشن واگنی که به این پکیج مجهز شده*اند هم استفاده کنید!

منبع